Apskritiminių rastrinių skalių kompaktinėje laikmenoje tyrimas

Deividas Sabaitis

Daktaro disertacija

Disertacijos neparduodamos

Kiekis

Aprašymas

Apskritiminės skalės šių dienų technologijose atlieka svarbų vaidmenį ir užtikrina tikslų kampo pasukimą įvairiausiuose apdirbimo centrų pasukimo staluose, perdavimo mechanizmuose, spektrometruose, teleskopuose ir t. t. Disertacijoje yra nagrinėjama tiek pagrindiniai, tiek klasikiniai kampų matavimo būdai, lazerinės matavimo sistemos, keitikliai. Pagrindinis šio tiriamojo darbo objektas yra kampinių apskritiminių skalių matavimo sistema, skirta naujo tipo kampinių skalių, kurios yra pagamintos ant CD pagrindo, pritaikant lazerines technologijas, įgyvendinimas. Naujo lazerinio padalų žymėjimo bei matavimo būdo, analizė ir teorinis pagrindimas.

Disertaciją sudaro įvadas, trys skyriai, bendrosios išvados, naudotos literatūros ir autoriaus publikacijų disertacijos tema sąrašai ir trys priedai.

Pirmajame skyriuje yra apžvelgiama literatūra ir jos šaltiniai, kuriais remiantis yra surenkama reikalinga informacija tolimesniam darbui. Išanalizuojami klasikiniai kampų matavimo būdai, įvertinti jų matavimo privalumai ir trūkumai. Nagrinėjama kampų matavimo įranga ir komparavimo būdai, kai kurių pamatinių etalonų tikslumo parametrai. Didelis dėmesys skiriamas apskritiminėms skalėms, jų brūkšnio padėties įvertinimo proceso tyrimui. Taip pat tikslinami disertacijos darbo uždaviniai. Skyriuje analizuojami šiuolaikiniai skalių matavimo būdai, kampo keitikliai, taip pat  apžvelgiamos  naujos optinės matavimo sistemos CyberTECHNOLOGIES, kurias galima pritaikyti naujų skalių matavimams atlikti.

Antrajame skyriuje pateikiami naujo optinio ir geodezinio justavimo įrenginio (centravimo – gulsčiavimo staliuko) analitiniai ir eksperimentiniai tyrimai. Gauti nauji, originalūs duomenys centravimo – gulsčiavimo staliuko stabilumui įvertinti.

Trečiame (paskutiniame) skyriuje yra atliekami eksperimentiniai skalių optiniai matavimai su skirtingomis optinėmis matavimų sistemomis. Skyriuje pateikiamas vaizdo gavimo matematinis modelis. Įvertinami vaizdo gavimo sistemos fiziniai dėl judesio atsirandantys ir kiti paklaidų šaltiniai. Gauti nauji, originalūs duomenys brūkšnio padėties paklaidoms įvertinti.

Disertacijos tema paskelbti 8 straipsniai: penki – konferencijų medžiagose, trys referuotose ISI duomenų bazėje. Darbo tema įregistruotas patentas Lietuvos patentų biure.

Skaityti leidinio elektroninį variantą:

DOI: https://doi.org/10.20334/2296-M

Detaliau
VGTU leidykla "Technika"

Charakteristikos

Metai:
2014
ISBN:
978-609-457-753-6
Leidyklos nr.:
2296-M
Matmenys:
145×205 mm
Puslapių skaičius:
126 p.
Viršelis:
minkštas
Kalba:
lietuvių
16 kitos knygos toje pačioje kategorijoje:

Sekite mus Facebook'e