Aukštojo mokslo institucijos tinklaveikos vertinimas

Justas Nugaras

Daktaro disertacija

Disertacijos neparduodamos

Kiekis

Aprašymas

Disertacijoje nagrinėjamas aukštojo mokslo institucijų tinklaveikos reiškinys ir sprendžiama tinklaveikos vertinimo problema, kuri kyla iš siekio tinklaveiką efektyviau įtraukti į aukštosios mokyklos strategijos kūrimo procesą. Darbe tyrinėjama, kaip pagerinti tinklaveikos valdymo efektyvumą aukštajame moksle. Jame vis didesnę svarbą įgyjantis tinklaveika grįstas tarptautiškumas, bendradarbiavimas ir tarpdiscipliniškumas daro disertaciją aktualia. Moksliniu lygiu trūksta tinklaveikos ir partnerių portfelio vertinimo ir stebėsenos įrankių, be to institucijoms sunku sistemiškai suvokti supantį partnerių tinklą. Disertacijos tyrimo objektas yra aukštojo mokslo institucijos tinklaveika (patekimas bei dalyvavimas tinkle ir sąveika su kitomis institucijomis). Pagrindinis disertacijos elementas yra tinklaveikos vertinimo modelis (TVM), kuris didina tinklaveikos panaudojimo AMI strategijos kūrime galimybes ir sudaro prielaidas pagerinti aukštosios mokyklos konkurencingumą.

Disertaciją sudaro įvadas, trys skyriai, bendrosios išvados ir 9 darbo priedai.

Pirmajame skyriuje pristatomas tinklaveikos reiškinys šiuolaikinės vadybos kontekste, kuris papildomas viešojo sektoriaus tinklaveikos nagrinėjimu ir pratęsiamas išsamia tinklaveikos vertinimo metodų apžvalga ir mokslinės problemos formulavimu.

Antrajame skyriuje pristatomas TVM, vėliau aprašomi atskiri modelio etapai: I etapas skirtas daugiakriteriam vertinimui pritaikyti aukštojo mokslo institucijos vertinimui, II etapu nagrinėjamas tinklo schemų vertinimui panaudojimas, III etapas skirtas atskleisti, kaip vertinimo rezultatai transformuojami į strategines įžvalgas.

Trečiajame skyriuje vertinant Vilniaus Gedimino technikos universiteto tinklaveiką atliekamas empirinis tyrimas ir modelio aprobavimas. Remiantis tyrimo rezultatais pateikiamos tinklaveikos plėtros studijų ir mokslo srityse strategijos.

Disertacijos tema paskelbtos 6 publikacijos: 4 straipsniai mokslo žurnaluose, referuojamuose duomenų bazėse, 1 – konferencijos  medžiagoje, 1 – studija.

Skaityti leidinio elektroninį variantą:

DOI: https://doi.org/10.20334/2295-M

Detaliau
VGTU leidykla "Technika"

Charakteristikos

Metai:
2014
ISBN:
978-609-457-749-9
Leidyklos nr.:
2295-M
Matmenys:
145×205 mm
Puslapių skaičius:
126 p.
Viršelis:
minkštas
Kalba:
lietuvių
16 kitos knygos toje pačioje kategorijoje:

Sekite mus Facebook'e