Ūkio struktūros ir ekonominio augimo vertinimas

Toma Lankauskienė

Daktaro disertacija

Disertacijos neparduodamos

Kiekis

Aprašymas

Disertacijoje ūkio struktūrą sudaro kiekvienos ūkio šakos pridėtinės vertės augimą lemiančių veiksnių sudėtis ir jų agregavimas į bendros pridėtinės vertės augimą. Augimą lemiančių veiksnių sudėties kitimas įtakoja atskirų ūkio šakų ir viso ūkio ekonominio augimo tempą. Augimą lemiančius veiksnius atspindi darbo valandos ir darbo produktyvumo komponentai. Darbo produktyvumo komponentus sudaro skirtingi darbuotojų tipai ir kapitalo rūšys (pvz. kompiuterių įranga, komunikacijos priemonės, transporto priemonės, kitos mašinos ir įrenginiai, negyvenamieji pastatai, gyvenamieji pastatai, nematerialusis turtas). Taip pat labai svarbus ir daugiaveiksnis produktyvumas, kuris įvertina visų veiksnių produktyvumą.

Tačiau klasikinis ūkio šakos darbo produktyvumas vis dar išreiškiamas sukurta pridėtine verte per darbo valandą. Taip matuojama duomenų bazėse, tokiose kaip Lietuvos statistikos departamentas (LSD), Eurostatas. Remiantis naujausiu požiūriu į ūkio šakos darbo produktyvumo matavimą, anksčiau pateikti darbo produktyvumo komponentai yra svarbūs aspektai lyginamajai ekonominei analizei ir turėtų būti apskaityti.

Mokslinė darbo problema – klasikinis ūkio šakos darbo produktyvumo matavimas neatskleidžia darbo produktyvumo komponentų ir trūkumas metodikų, leidžiančių įvertinti ūkio augimą lemiančių veiksnių sudėtį ir jų poveikį ekonominiam augimui.

Skaityti leidinio elektroninį variantą:

DOI: https://doi.org/10.20334/2319-M

Detaliau
VGTU leidykla "Technika"

Charakteristikos

Metai:
2015
ISBN:
978-609-457-810-6
Leidyklos nr.:
2319-M
Matmenys:
145×205 mm
Puslapių skaičius:
122 p.
Viršelis:
minkštas
Kalba:
anglų
16 kitos knygos toje pačioje kategorijoje:

Sekite mus Facebook'e