Priedų ir lengvųjų užpildų poveikis termoizoliacinio cementinio kompozito struktūrai ir savybėms

Jurga Šeputytė-Jucikė

Daktaro disertacija

Disertacijos neparduodamos

Kiekis

Aprašymas

Disertacijoje nagrinėjamas priedų (pucolaninio, superplastiklio ir orą įtraukiančio) poveikis cementinei matricai, bei termoizoliacinis cementinis kompozitas su lengvaisiais užpildais – putstiklio granulėmis ir trupinta polistireninio putplasčio atlieka. Pagrindinis disertacijos tikslas yra ištirti kompleksinį panaudotų priedų poveikį cementinei matricai, parinkti technologinius šios matricos formavimo parametrus ir sukurti termoizoliacinį kompozitą iš modifikuotos cementinės matricos ir lengvųjų užpildų.

Disertaciją sudaro įvadas, trys skyriai, bendrosios išvados, naudotos literatūros ir autoriaus publikacijų disertacijos tema sąrašai. Pirmasis skyrius skirtas literatūros analizei. Jame pateikta bendra informacija apie portlandcemenčio hidratacijos procesą, pucolaninius priedus ir jų panaudojimą, apie plastifikuojančias ir orą įtraukiančias įmaišas ir jų veikimo principus. Taip pat šiame skyriuje pateikta informacija apie lengvuosius kompozito užpildus, lengvuosius kompozitus, atlikta cementinių kompozitų su lengvaisiais užpildais literatūros analizė. Skyriaus pabaigoje formuluojamos išvados ir tikslinami disertacijos uždaviniai.

Antrajame skyriuje aprašytos tyrimams naudojamos medžiagos, pateiktos jų pagrindinės charakteristikos. Taip pat pateiktos cementinės matricos ir termoizoliacinio kompozito sudėtys, aprašyti tyrimų metodai bei naudojama įranga.

Trečiajame skyriuje aprašytas pucolaninio priedo, plastifikuojančios ir orą įtraukiančios įmaišos poveikis cemento tešlos ir cemento akmens struktūrai ir savybėms. Taip pat pateikiami lengvųjų užpildų fizikinių bei mechaninių savybių ir struktūros tyrimai. Pateikiami kompozitų, vienu atveju su putstiklio granulių užpildu ir modifikuota cementine matrica, kitu atveju su putstiklio granulių ir trupintos polistireninio putplasčio atliekos užpildais ir modifikuota cementine matrica, eksploatacinių savybių ir struktūros tyrimai.

Disertacijos tema paskelbti keturi straipsniai: vienas – mokslo žurnale įtrauktame į Thomson Reuters Web of Science leidinių sąrašą, turinčiame citavimo indeksą, du – tarptautinės duomenų bazės mokslo žurnaluose, vienas – recenzuojamoje Lietuvos jaunųjų mokslininkų konferencijos medžiagoje. Disertacijos tema skaityti keturi pranešimai Lietuvos ir kitų šalių konferencijose. Gautas vienas patentas.

Skaityti leidinio elektroninį variantą:

DOI: https://doi.org/10.20334/2366-M

Detaliau
VGTU leidykla "Technika"

Charakteristikos

Metai:
2016
ISBN:
978-609-457-928-8
Leidyklos nr.:
2366-M
Matmenys:
145×205 mm
Puslapių skaičius:
146 p.
Viršelis:
minkštas
Kalba:
lietuvių
16 kitos knygos toje pačioje kategorijoje:

Sekite mus Facebook'e