Vidutinio cemento kiekio ugniai atsparaus betono su klinkeriniu užpildu struktūros ir savybių tyrimai

Renata Boris

Daktaro disertacija

Disertacijos neparduodamos

Kiekis

Aprašymas

Disertacijoje nagrinėjamas vidutinio cemento kiekio ugniai atsparus betonas su klinkeriniu kalcio aliuminatiniu užpildu, skirtas naudoti kietojo biokuro deginimo įrenginiuose agresyviomis eksploatacijos sąlygomis. Jo struktūrai modifikuoti panaudoti mišraus anglies ir polipropileno pluošto bei malto kvarcinio smėlio priedai. Disertacijos tikslas – ištirti ir sukurti naują ugniai atsparią medžiagą – modifikuotos fazinės sudėties ir struktūros vidutinio cemento kiekio ugniai atsparų betoną su klinkeriniu kalcio aliuminatiniu užpildu, skirtą naudoti kietojo biokuro deginimo įrenginiuose agresyviomis eksploatacijos sąlygomis, taip pat nustatyti įvairių priedų įtaką jo struktūrai ir savybėms.

Disertaciją sudaro įvadas, trys skyriai, bendrosios išvados, literatūros ir autorės publikacijų disertacijos tema sąrašai bei 4 priedai. Įvadiniame skyriuje aptariama tiriamoji problema, darbo aktualumas, aprašomas tyrimų objektas, formuluojamas darbo tikslas bei uždaviniai, aprašoma tyrimų metodika, darbo mokslinis naujumas, darbo rezultatų praktinė reikšmė, ginamieji teiginiai. Įvado pabaigoje pristatomos disertacijos tema autorės paskelbtos publikacijos ir pranešimai konferencijose bei disertacijos struktūra. Pirmajame skyriuje analizuojami literatūros šaltiniai apie ugniai atsparių betonų panaudojimo šiluminiuose įrenginiuose, naudojančiuose įvairias alternatyviojo kuro rūšis, galimybes ir ypatumus. Taip pat nagrinėjama agresyvių eksploatacinių sąlygų įtaka kietojo biokuro įrenginių įvairių ugniai atsparių betonų savybėms ir ilgalaikiškumui. Apžvelgiamos galimybės modifikuoti betono su aliuminatiniu cementu struktūrą ir jo savybių pagerinimo būdai. Skyriaus pabaigoje formuluojamos išvados ir tikslinami disertacijos uždaviniai. Antrajame skyriuje aprašomos darbe naudotos žaliavos ir jų savybės, taikomi tyrimo metodai, kurie parinkti siekiant išsiaiškinti anglies mikropluošto ir kvarcinio smėlio priedų įtaką vidutinio cemento kiekio ugniai atsparaus betono su kalcio aliuminatiniu užpildu struktūrai ir savybėms. Trečiajame skyriuje tiriama anglies pluošto priedo įtaka kalcio aliuminatinio cemento (Al2O3 > 70 %) hidratacijai, rišiklio struktūros formavimuisi aukštose temperatūrose ir vidutinio cemento kiekio ugniai atsparaus betono su kalcio aliuminatiniu užpildu eksploatacinėms savybėms: atsparumui sprogstamajam irimui, terminiam patvarumui, fizikinėms ir mechaninėms savybėms. Taip pat pateikiami malto kvarcinio smėlio priedo įtakos betono atsparumui šarmų poveikiui, dilimui, panaudojimo temperatūrai ir kitoms savybėms tyrimų rezultatai ir analizė.

Disertacijos medžiaga paskelbta 6 moksliniuose straipsniuose ir 1 patente, o tyrimų rezultatai pristatyti 11 mokslinių konferencijų Lietuvoje ir užsienyje.

Skaityti leidinio elektroninį variantą:

DOI: https://doi.org/10.20334/2372-M

Detaliau
VGTU leidykla "Technika"

Charakteristikos

Metai:
2016
ISBN:
978-609-457-934-9
Leidyklos nr.:
2372-M
Matmenys:
145×205 mm
Puslapių skaičius:
124 p.
Viršelis:
minkštas
Kalba:
lietuvių
16 kitos knygos toje pačioje kategorijoje:

Sekite mus Facebook'e