Verslo procesų prognozavimo ir imitavimo taikant sisteminių įvykių žurnalų analizės metodus tyrimas

Titas Savickas

Daktaro disertacija

Disertacijos neparduodamos

Kiekis

Aprašymas

Verslo procesų (VP) analizės rezultatai leidžia organizacijoms patobulinti verslo procesus  bei įgauti konkurencinį pranašumą. VP modeliavimas ir imitavimas yra vieni plačiausiai taikomų VP analizės metodų. Analizės metodų įvestis – modeliai, sukurti taikant plačiai taikomas VP modeliavimo kalbas, matematinius modelius, imitacinius modelius ir kt. Modelių kūrimas yra ne tik svarbiausias, tačiau ir brangiausias bei ilgiausiai trunkantis analizės žingsnis. Šiais laikais didžioji dalis įmonėse naudojamų duomenų yra skaitmeniniai ir jų pakartotinis panaudojimas gali pagreitinti analizę bei pagerinti jos rezultatus. Šios disertacijos tikslas yra patobulinti verslo procesų analizę ir imitaciją pasiūlant metodą, skirtą iš įvykių žurnalo išgauti verslo procesų modelį ir automatizuotai sukurti imitacinį modelį.

Disertaciją sudaro įvadas, trys skyriai bei bendrosios išvados. Pirmajame skyriuje analizuojami VP analizės metodai. Pirmoji skyriaus dalis skirta apžvelgti procesų gavybos sritį ir išanalizuoti metodus, įgalinančius VP analizę, t. y. skirtus automatizuotai išgauti VP modelius ar juos įvertinti bei prognozuoti procesų vykdymą. Antroje skyriaus dalyje pristatomi VP imitacijos srities analizės rezultatai: nustatyti duomenys, reikalingi VP imitacijos atlikimui, bei nustatyti VP imitacijos metodai ir jų taikymo problemos.

Antrajame disertacijos skyriuje pristatomas naujas metodas, kuris automatizuotai iš įvykių žurnalo išgauna Bajeso tikimybinį modelį ir sukuria VP imitacinį modelį. Bajeso tikimybinio modelio išgavimas susideda iš trijų žingsnių: kryptinio beciklio grafo išgavimo, tikimybinių lentelių išgavimo bei išgautų elementų sujungimo. VP imitacinis modelis yra sukuriamas naudojant išgautą beciklį kryptinį grafą. Imitacijos metu naudojamas tikimybinis modelis VP egzemplioriaus vykdymo prognozei bei veiklų duomenų kūrimui imitacijos vykdymo metu.

Trečiajame disertacijos skyriuje pristatomi metodo eksperimentiniai tyrimai bei vertinamas tyrimų rezultatų tikslumas. Eksperimentuose naudojami žurnalai, kuriuose yra tiek sudėtingų, tiek ir paprastų verslo procesų istoriniai vykdymo duomenys. Atlikti eksperimentai vertina grafų išgavimo tikslumą, vykdomų VP egzempliorių tikimybes, VP egzempliorių vykdymo prognozavimo tikslumą bei imitacijos tikslumą.

Disertacijos rezultatai buvo publikuoti 9 mokslinėse publikacijos, iš kurių 2 publikacijos publikuotos žurnaluose, indeksuojamuose Clarivate Analytics Scientific Citation Index duomenų bazėje.

Skaityti leidinio elektroninį variantą:

DOI: https://doi.org/10.3846/2017-047-M

Detaliau
VGTU leidykla "Technika"

Charakteristikos

Metai:
2017
ISBN:
978-609-476-076-1
Leidyklos nr.:
2017-047-M
Matmenys:
145×205 mm
Puslapių skaičius:
124 p.
Viršelis:
minkštas
Kalba:
anglų
16 kitos knygos toje pačioje kategorijoje:

Sekite mus Facebook'e