Daugiafunkcių paviršių iš geležies-nikelio-kobalto miltelinių medžiagų formavimas ir tyrimas

Vladislav Markovič

Daktaro disertacija

Disertacijos neparduodamos

Kiekis

Aprašymas

Disertacijoje nagrinėjami selektyviuoju lazerinio sukepinimo (SLS) būdu iš Fe-Ni-Co pagrindo miltelių gauti sukepintieji gaminiai, skirti naudoti įvairiose pramonės šakose (pvz., polimerų liejimo formų gamyboje ir kt.) esant sunkioms darbo sąlygoms. Jų eksploatacinėms savybėms pagerinti pasiūlytas sukepintų paviršių lazerinis mikroapdorojimas. Lazerinis mikroapdorojimas – tai lazerinio apdorojimo procesas, kurio poveikis apdorojamam paviršiui vertinamas mikroskalėje. Disertacijos tikslas – sukurti ir ištirti daugiafunkcį, miltelinio pagrindo paviršių ir nustatyti priklausomybę tarp lazerinio apdorojimo koncentruotosios energijos pluošto technologinių parametrų pokyčio ir apdorojamo paviršiaus kokybinių charakteristikų. Tyrimais siekiama pagerinti sukepinto paviršiaus eksploatacines savybes bei suteikti jam naujų kokybinių charakteristikų. Papildomas SLS būdu sukepinto paviršiaus lazerinis apdorojimas leis taupyti gamybos laiką ir ekonominius išteklius dėl sumažėjusio technologinių operacijų kiekio, lyginant su tradiciniais SLS būdu sukepintų paviršių apdorojimo būdais.

Disertaciją sudaro įvadas, trys skyriai, bendrosios išvados, literatūros ir autoriaus publikacijų disertacijos tema sąrašai bei penki priedai. Įvadiniame skyriuje aptariama tiriamoji problema, darbo aktualumas, aprašomas tyrimų objektas, formuluojamas darbo tikslas bei uždaviniai, aprašoma tyrimų metodika, darbo mokslinis naujumas, darbo rezultatų praktinė reikšmė, ginamieji teiginiai. Įvado pabaigoje pristatomos disertacijos tema autoriaus paskelbtos publikacijos ir pranešimai konferencijose bei disertacijos struktūra. Pirmajame skyriuje apžvelgiami adityviosios gamybos ypatumai, sukepinimo technologijos fizikiniai principai ir taikymo sritys, sukepintų gaminių apdorojimas tradiciniais ir inovatyviais būdais, sukepintų paviršių modifikavimo metodai. Skyriaus pabaigoje formuluojamos išvados ir tikslinami disertacijos uždaviniai. Antrajame skyriuje aprašomos darbe naudotos žaliavos ir įrenginiai, darbe taikomi medžiagų ir jų savybių tyrimo metodai. Trečiajame skyriuje pateikiami ir analizuojami sukepintų bei modifikuotų gaminių sandaros tyrimų rezultatai, neapdorotų ir apdorotų paviršių mikrostruktūros, morfologijos ir topografijos tyrimai, modifikuotų paviršių mikrokietumo, atsparumo dilimui ir korozijai tyrimų rezultatai.

Disertacijos tema paskelbti 8 straipsniai, o tyrimų rezultatai pristatyti 10 mokslinių konferencijų Lietuvoje ir užsienyje.

Skaityti leidinio elektroninį variantą:

DOI: https://doi.org/10.20334/2018-036-M

Detaliau
VGTU leidykla "Technika"

Charakteristikos

Metai:
2018
ISBN:
978-609-476-122-5
Leidyklos nr.:
2018-036-M
Matmenys:
145×205 mm
Puslapių skaičius:
126 p.
Viršelis:
minkštas
Kalba:
lietuvių
16 kitos knygos toje pačioje kategorijoje:

Sekite mus Facebook'e