Taikomoji inžinerinė grafika

914883

Lionginas Čiupaila, Jūratė Vinogradova, Jonas Zemkauskas

Teorija, metodiniai nurodymai, laboratorinių ir kontrolinių darbų užduotys

11,20 EUR
Su mokesčiais
Kiekis

Aprašymas

Taikomoji grafika nagrinėja praktinius inžinerinės grafikos uždavinius remdamasi bendraisiais principais. Šios grafikos dalies ypatybė yra jos dvimatiškumas, 3D modeliai naudojami tik sudėtingoms situacijoms komentuoti, mašinų braižybos eskizavimo uždaviniams iliustruoti, o visi brėžiniai sudaromi dvimačiame lauke. Darbams paspartinti pasitelkiama adaptuota grafinė sistema TAIGRA.

Knygoje analizuojamos keturios temos. Pirma tema skirta projekcinės braižybos darbams, kuriuose nagrinėjami vaizdų, pjūvių sudarymo principai ir racionalūs kompiuteriniai būdai. Antra pirmos temos potemė yra išardomi ir neišardomi sujungimai, tvirtinimo detalės. Ji nagrinėjama vientisos metodikos aplinkoje.

Antroji tema – tai statybinės braižybos klausimai, plačiai naudojamos kompiuterinės automatizavimo galimybės, kurios susijusios su objektinės technologijos taikymu pasitelkiant komandas AŠYS, SIENOS, LAIPTINĖS ir pan. Daug dėmesio skiriama statybinėms konstrukcijoms (gelžbetonis, metalas, medis) informacinėmis technologijomis grafiškai pavaizduoti.

Trečioji tema susijusi su mašinų braižybos problemomis ir jų sprendimo būdais, informacinių technologijų įtaka sudarant surinkimo brėžinius ir atliekant detalizavimą, su automatizavimo ir realizavimo ypatumais. Ketvirtoje dalyje tema aprėpia užduotis ir išspręstų darbų pavyzdžius. Visi uždaviniai iliustruojami sprendimo eiga. Uždaviniai sprendžiami specialiai parengta programine įranga TAIGRA, veikiančia AutoCAD sistemos bazėje. Nagrinėjami automatizavimo būdai, pateikiama sprendimo pavyzdžių.

Taikomoji grafika yra antroji inžinerinės informacinės grafikos dalis. Pamatiniai grafikos principai yra aptarti bendrosios grafikos dalyje. Leidinys skirtas universitetinių aukštųjų mokyklų technikos specialybių pagrindinių studijų studentams.

Leidinio elektroninis variantas: 

DOI: https://doi.org/10.3846/972-S

Detaliau
VGTU leidykla "Technika"
914883
5 egz.

Charakteristikos

Metai:
2008
ISBN:
978-9955-28-258-7
Leidyklos nr.:
972-S
Matmenys:
205×290 mm
Puslapių skaičius:
356 p.
Viršelis:
minkštas
Kalba:
lietuvių
Priedai
Atsisiųsti
Content/Turinys_972_S

Atsisiųsti (429.25k)
16 kitos knygos toje pačioje kategorijoje:

Sekite mus Facebook'e