Elektromagnetinių procesų tyrimas elektromagnetinėse svaidyklėse naudojant milžiniškos magnetovaržos jutiklius

Oliver Liebfried

Daktaro disertacija

Disertacijos neparduodamos

Kiekis

Aprašymas

Pagrindiniai bėgių tipo elektromagnetinių svaidyklių technologijos uždaviniai yra susiję su daugybe fizikinių reikinių, vykstančių sviedinio kontaktų sąlyčio su bėgiais riboje. Todėl elektromagnetinių procesų, atsirandančių dėl didelių elektros srovės tankių ir slydimo greičių tyrimas yra svarbus šios srities uždavinys. Dėl magnetinės difuzijos ir greito sviedinio judėjimo, srovė koncentruojasi galinėje kontakto dalyje, kuri dėl stipraus Joule šilimo greitai susidėvi, o tai apriboja svaidyklės efektyvumą. Disertacijoje pateikiami magnetinio lauko difuzijos tyrimai bėgių tipo svaidyklėse panaudojant specialius jutiklius magnetinių laukų matavimui. Šie nauji jutikliai, pagaminti iš plonų La0,83Sr0,17MnO3 sluoksnių, pasižyminčių milžiniškos magnetovaržos (MM) reiškiniu (MM-B-skaliariniai jutikliai), buvo pritaikyti svaidyklėse, veikiančiose statiniame ir dinaminiame režime, esant dideliems elektromagnetinių triukšmų lygiams ir mechaniniams įtempiams.

Darbo metu buvo nustatyta, jog šiais jutikliais galima išmatuoti stipraus magnetinio lauko impulso amplitudę, kai nėra žinoma šių laukų kryptis. Buvo ištirti nevienalyčių magnetinių laukų pasiskirstymai bėgiuose, atsirandantys dėl artumo efekto bei greičio skinefekto, sviediniui judant greičiau nei 1500 m/s. Bandymai su įtvirtintu daugelio šepetėlių konstrukcijos sviediniu parodė, kad priekiniai šepetėliai, dėl nepakankamo Lorenco jėgos sukuriamo slėgio, gali pararasti elektrinį kontaktą su bėgiais.

Disertaciją sudaro reziumė anglų, lietuvių ir vokiečių kalbomis, įvadas, 6 skyriai, išvados, nuorodos, straipsnių sąrašas ir 2 priedai.

Įvade aptariama tiriamoji problema ir disertacijos svarba, pateikiami darbo tikslai, uždaviniai, tyrimų metodologija, mokslinis naujumas, praktinė vertė ir ginamieji teiginiai. Pirmame skyriuje pateikta literatūros analizė ir suformuluojami darbo uždaviniai. Antrame skyriuje aprašoma elektromagnetinių svaidyklių įranga ir tyrimo įtaisai. Trečiame skyriuje aptariamos milžiniškos magnetovaržos jutiklių konstrukcijos, o ketvirtame – magnetinio lauko tyrimai ritės tipo svaidyklėje. Penktame skyriuje aprašomi magnetinio lauko difuzijos tyrimai bėgių tipo svaidyklės veikimo metu. Šeštame – elektros srovės ir magnetinio lauko pasiskirstymo tyrimai sviedinio kontaktų aplinkoje.

Disertacijos tema publikuoti 7 straipsniai: šeši iš jų žurnaluose, įtrauktuose į Thomson ISI sąrašą, vienas straipsnis – tarptautinės konferencijos darbuose. 7 pranešimai pristatyti 5 tarptautinėse konferencijose.

Skaityti leidinio elektroninį variantą:

DOI: https://doi.org/10.20334/1880-M

Detaliau
VGTU leidykla "Technika"

Charakteristikos

Metai:
2011
ISBN:
978-9955-28-800-8
Leidyklos nr.:
1880-M
Matmenys:
160×240
Puslapių skaičius:
124 p.
Viršelis:
minkštas
Kalba:
anglų
16 kitos knygos toje pačioje kategorijoje:

Sekite mus Facebook'e