Anglies nanovamzdelių poveikis plastifikuojančių įmaišų efektyvumui, cementinių mišinių hidratacijai ir struktūrai

Ekaterina Karpova

Daktaro disertacija

Disertacijos neparduodamos

Kiekis

Aprašymas

Šio darbo tikslas – ištirti daugiasluoksnių anglies nanovamzdelių (MWCNT) suspensijos kartu su plastifikuojančiomis įmaišomis (Pl) poveikį mišinių su  cementiniais rišikliais reologinėms ir technologinėms savybėms. Taip pat ištirtas tokių mišinių hidratacijos procesas, mikrostruktūra ir savybės.

Tyrimo metu buvo naudojami skirtingi Pl tipai, tokie kaip lignosulfonatas (LS), sulfonintas naftaleno formaldehidas (NF) ir polikarboksilato eteris (PCE). MWCNT homogenizavimui vandeninėje suspensijoje buvo panaudotas ultragarsinis metodas. Nustatyta, kad PCE įvedimas padidina vidutinį dalelių skersmenį suspensijoje dėl tarpmolekulinės sąveikos tarp karboksimetilceliuliozės (CMC) karboksilo grupių, esančių ant MWCNT paviršiaus, ir PCE karboksilato grupių, dėl ko formuojasi vandenilinės jungtys.

Cemento tešlų, modifikuotų MWCNT suspensija su skirtingais Pl, reologinės savybės išbandytos rotaciniu reometru su koaksialiniais cilindrais 5, 60, 120 min po cemento tešlos sumaišymo. Pagal gautus eksperimentinius rezultatus buvo nustatyti cemento tešlų šlyties įtempiai, plastinis klampis ir tiksotropiškumo/ dilatantiškumo rodikliai naudojant Hershel-Bulkley reologinį modelį. MWCNT kiekio padidinimas nuo 0 iki 0,24% cemento masės sukelia cementinių tešlų reologinių savybių pokyčius. Modifikuojant cemento tešlą MWCNT suspensija buvo pasiektas žynus vandens atsiskyrimo sumažėjimas ir didelis cemento tešlos stabilumas.

Be reologinių bandymų, buvo atliktas cementinių mišinių, modifikuotų MWCNT ir skirtingais Pl, kalorimetrijos, rišimosi terminų, struktūros formavimosi tyrimai.  MWCNT priedas pagreitina portlandcemenčio hidrataciją, padidina hidratacinės šilumos kiekį ir pakeičia cemento hidratacijos produktų morfologiją.

Disertaciją sudaro įvadas, trys skyriai (literatūros apžvalga, eksperimentinė metodika ir rezultatų aptarimas), bendrosios išvados, literatūros šaltinių sąrašas, autoriaus paskelbtų disertacijos tema publikacijų sąrašas, santrauka lietuvių kalba ir septyni priedai.

Autorė paskelbė 12 straipsnių disertacijos tema (du iš jų, žurnaluose su citavimo indeksu Clarivate Analytics Web of Science duomenų bazių žurnaluose).

Skaityti leidinio elektroninį variantą:

DOI: https://doi.org/10.20334/2020-028-M

Detaliau
VGTU leidykla "Technika"

Charakteristikos

Metai:
2020
Leidyklos nr.:
2020-028-M
Matmenys:
160×240
Puslapių skaičius:
158 p.
Viršelis:
minkštas
Kalba:
anglų
16 kitos knygos toje pačioje kategorijoje:

Sekite mus Facebook'e