Prasmingai pragyventi metai. Profesorius habilituotas daktaras Pranas Baltrėnas

Compiled by Ona Juršaitė

Quantity

Description

Knygoje pateikiama informacija apie profesoriaus Prano Baltrėno gyvenimą, mokslinę ir organizacinę veiklą, nušviečiamas jo įnašas į Lietuvos aukštojo mokslo ir švietimo ugdymą, pasiekti rezultatai ir publikuojami kolegų atsiliepimai.

Prof. P. Baltrėnas yra Lietuvos aplinkosaugos inžinierius, habilituotas technikos mokslų daktaras, ilgametis Vilniaus Gedimino technikos universiteto Aplinkos apsaugos katedros vedėjas, Aplinkos apsaugos instituto direktorius, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino kavalierius, Lietuvos Respublikos mokslo premijos laureatas, Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (WIPO) aukso medalio ir sertifikato laimėtojas, nusipelnęs išradėjas, užsienio šalių mokslų akademijų narys, užsienio universiteto garbės daktaras, už nuopelnus aplinkos apsaugai apdovanotas Šv. Kristoforo statulėle, taip pat II laipsnio medaliu „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“. P. Baltrėnas yra Lietuvos mokslo žurnalo vyriausiasis redaktorius, daugelio užsienio žurnalų redakcinių kolegijų narys, ilgametis (ilgiau nei 25 metus) Vilniaus miesto tarybos visuomeninės „Aplinkos apsaugos“ komisijos pirmininkas, Lietuvos standartizacijos departamento 36-ojo technikos komiteto LST TK 36 „Aplinkos apsauga“ pirmininkas, Mokslininkų sąjungos tarybos narys ir Lietuvai pagražinti draugijos valdybos narys.

Knygoje pristatoma prof. P. Baltrėno mokslinė mokykla. Jis yra 20 monografijų lietuvių, rusų, vokiečių, anglų kalbomis, 4 mokslinių knygų, daugiau kaip 430 mokslinių publikacijų, per 100 išradimų, 25 mokomųjų priemonių, 3 vadovėlių, daugiau nei 100 publikacijų užsienio žurnaluose autorius ir bendraautoris. Yra 80 konferencijų (iš jų 25 tarptautinių) dalyvis, 11 tarptautinių konferencijų sekcijų pirmininkas.

Pateikiama prof. P. Baltrėno bibliografija apima 2010–2020 metų mokslinę ir visuomeninę veiklą. Iki šiol yra išleistos P. Baltrėno 1991, 2000 ir 2010 metų bibliografinės rodyklės.

Electronic version of the book:

DOI: https://doi.org/10.20334/2020-013-P

Book details

Data sheet

Year:
2020
ISBN:
9786094761652
Imprint No:
2020-013-P
Pages:
224
Cover:
Hardcover
Language:
Lithuanian
16 other books in the same category:

Patikimumo teorija

Ivanas Višniakas, Kastytis Slivinskas

Guidelines for the methodology of object quality assessment and reliability calculations

Price €1.40
More
In stock

Follow us on Facebook