Iš anksto įtemptas gelžbetonis

Gediminas Marčiukaitis

Textbook (in Lithuanian)

Request print edition here

Quantity

Description

Pagrindinis vadovėlio tikslas – supažindinti būsimus specialistus su vienu iš efektyviausių gelžbetoninių konstrukcijų tipų – iš anksto įtemptu gelžbetoniu, jo paskirtimi, ekonominiu naudingumu, gamybos principais, naudojamomis medžiagomis, skaičiavimu ir projektavimu. Vadovėlyje aiškinama betono išankstinio įtempimo armatūra esmė ir pranašumai, pateikiami esminiai reikalavimai, keliami šių konstrukcijų projektavimui ir ilgaamžiškumo užtikrinimui vadovaujantis projektavimo ir gamybos Europos normų statybinėmis konstrukcijų rekomendacijomis.

Knygoje nurodomi pagrindiniai reikalavimai konstrukciniam betonui ir armatūrai, deformacinėms savybėms bei jų nustatymui. Kadangi šio tipo gelžbetoninių konstrukcijų projektavimas glaudžiai susijęs su gamybos technologijos ypatumais, pateikiama žinių apie konstrukcijų gamybos technologijos būdus, armatūros įtempimo ir inkaravimo priemones. Didžiąją vadovėlio dalį sudaro konstrukcijų skaičiavimo būdų atranka, analizė, įtempių betone ir armatūroje nustatymas, jų vertinimas apskaičiuojant konstrukcijų būvį įvairiuose gamybos, eksploatavimo etapuose, užtikrinant saugos ir tinkamumo ribinio būvio reikalavimus. Pateikiami statiškai nesprendžiamų iš anksto įtemptų sijų, plokščių ir rėmų skaičiavimo bei projektavimo metodai. Vadovėlyje yra skaičiavimo pavyzdžių.

Leidinys parengtas ir išleistas už Europos socialinio fondo lėšas vykdant projektą „Transporto ir civilinės inžinerijos sektorių mokslo, verslo ir studijų integralumo didinimas (TRANCIV)“, VP1-2.2-ŠMM-09-V-01-008

Electronic version of the book:

DOI: https://doi.org/10.3846/1292-S

Book details

Data sheet

Year:
2012
ISBN:
978-609-457-179-4
eISBN:
978-609-457-185-5
Imprint No:
1292-S
Dimensions:
167×240 mm
Pages:
292 p.
Cover:
Hardcover
Language:
Lithuanian
Attachments
Download
Content/Turinys_1292_S

Download (126.97k)
16 other books in the same category:

Follow us on Facebook