Miesto kraštovaizdžio architektūra. I tomas. Miesto kraštovaizdžio architektūros raida ir teorijos pagrindai

914415

Konstantinas Jakovlevas-Mateckis

Monografija

10,70 EUR
Su mokesčiais
Kiekis

Aprašymas

Monografijos I tome Miesto kraštovaizdžio architektūros raida ir teorijos pagrindai siekiama naujai ir sistemiškai pagrįsti miesto kraštovaizdžio architektūros, kaip savarankiškos ir naujos architektūros šakos, teorinius bei meninius principus.

Nagrinėjamos kraštovaizdžio, kraštovaizdžio architektūros, miesto kraštovaizdžio architektūros ir miesto aplinkos sampratos, pagrindinės jų sąvokos, klasifikacija, tipai, formavimo politikos kryptys, principai ir metodologija. Atlikta kraštovaizdžio architektūros raidos analizė, siekiant apibrėžti kraštovaizdžio architektūros vaidmenį, jos objektų tipologiją, išryškinti jos erdvinius plano ypatumus, menines vystymo-si tendencijas ir sąsajas su urbanistika bei architektūra įvairių istoriškai nusistovėjusių stilių laikotarpiais, pradedant antika, Bizantijos laikotarpiu, romanika, gotika, Renesansu, baroku, klasicizmu, romantizmu, istorizmu, modernu ir baigiant modernizmu. Detaliai nagrinėjamas miesto kraštovaizdžio architektūros gamtinis pagrindas ir jo komponentų vaidmuo, miesto želdynų ir želdinių urbanistinė reikšmė, svarbiausios jų funkcijos. Daug dėmesio skiriama miesto želdynų sistemos kūrimo principams pagrįsti, želdynams klasifikuoti ir jų urbanistinėms normoms. Analizuojami miesto kraštovaizdžio architektūros objektų formavimo ir kompozicijos principai bei priemonės.

Monografija skirta kraštovaizdžio architektūros mokslininkams, specialistams ir Lietuvos aukštosioms mokykloms, rengiančioms teritorijų ir miesto planuotojus, kraštotvarkos ir kraštovaizdžio architektūros specialistus.

Leidinio elektroninis variantas:

DOI: https://doi.org/10.3846/1446-M

Detaliau
VGTU leidykla "Technika"
914415
19 egz.

Charakteristikos

Metai:
2008
ISBN:
978-9955-28-369-0
Leidyklos nr.:
1446-M
Matmenys:
167×240 mm
Puslapių skaičius:
412 p.
Viršelis:
kietas
Kalba:
lietuvių
Priedai
Atsisiųsti
Content/Turinys_1416_M

Atsisiųsti (89.38k)
16 kitos knygos toje pačioje kategorijoje:

Sekite mus Facebook'e