Asfalto dangų su šlakais savybių įtaka automobilių transporto ir kelių eksploataciniams rodikliams

Kateryna Krayushkina

Daktaro disertacija

Disertacijos neparduodamos

Kiekis

Aprašymas

Pastaruoju metu, išaugus kelių statyboje naudojamų medžiagų kainoms, aktualu plačiau naudoti vietines medžiagas. Ukrainoje vieni iš labiausiai paplitusių vietinių medžiagų, tinkamų kelių statybai, yra juodosios ir spalvotosios metalurgijos šlakai. Todėl būtina ir aktualu nustatyti automobilių kelių asfalto dangų su šlakais automobilių transporto ir kelių eksploatacinių rodiklių reikšmes bei prognozuoti šių rodiklių pokyčius eksploatacijos metu.

Norint pasiekti šį tikslą buvo nustatyti automobilių transporto ir kelių eksploataciniai rodikliai, apibūdinantys asfalto dangų su šlaku būklę, sukurti šių kelio rodiklių dinamikos pokyčių ir klimato veiksnių įtakos, eksploatuojant dangą žiemos metu, matematiniai modeliai. Atlikti eksperimentiniai tyrimai, kuriais įvertinti automobilių transporto ir kelių eksploatacinių rodiklių pokyčiai normatyviniu eksploatacijos metu, taip pat slidumo susidarymo žiemą ant automobilių kelių asfalto dangų su šlaku ypatybės, atlikti asfalto dangų su šlaku kelių automobilių transporto ir kelių eksploatacinių rodiklių pokyčio prognozės skaičiavimai, eksploatuojant kelius žiemą.

Mokslinis darbo naujumas tas, kad pirmą kartą buvo nustatyti veiksniai, darantys poveikį asfalto dangos su šlakais automobilių transporto ir kelių eksploatacinių rodiklių pokyčiams eksploatacijos metu. Buvo sukurti du matematiniai modeliai, iš kurių vienas apibūdina posistemio „kelias–automobilis–aplinka“ sąveiką visą eksploatacijos laikotarpį, kitas - „aplinka–kelias“, apibūdinantis aplinkos ir kelio sąveiką eksploatuojant žiemą, kai kelio paviršius slidus. Nustatyta ledo ir asfalto dangos su šlakais paviršių sukibimo jėga.

Praktinis darbo rezultatas - sukurti matematiniai modeliai, kurie galėtų būti taikomi rengiant kelių remonto ir techninės priežiūros rekomendacijas bei programinę įrangą asfalto dangų eksploatacinei būklei prognozuoti.

Tyrimo rezultatus įdiegė Donecko srities Automobilių kelių tarnyba. Tyrimo rezultatai naudojami studijų procese rengiant studentų baigiamuosius darbus ir atliekant mokslinius tyrimus Nacionaliniame aviacijos universitete (Ukraina).

Skaityti leidinio elektroninį variantą:

DOI: https://doi.org/10.20334/2129-M

Detaliau
VGTU leidykla "Technika"

Charakteristikos

Metai:
2013
ISBN:
978-609-457-472-6
Leidyklos nr.:
2129-M
Matmenys:
145×205 mm
Puslapių skaičius:
181 p.
Viršelis:
minkštas
Kalba:
rusų
16 kitos knygos toje pačioje kategorijoje:

Sekite mus Facebook'e