Sprendimų procesų automatizavimo informacinėse sistemose tyrimas

Aidas Šmaižys

Daktaro disertacija

Disertacijos neparduodamos

Kiekis

Aprašymas

Eilė informacinių sistemų projektų studijų parodė, kad nesėkmingi projektai dažniausia susiduria su problemomis specifikuojant reikalavimus, valdant sudėtingus ir dinamiškai vykstančius pokyčius verslo aplinkoje. Tai daro reikalavimų surinkimą pakankamai statišku, o tokių reikalavimų pokyčių sąlygoti informacinių sistemų pakeitimai atliekant tradicinius programų sistemų inžinerijos procesus pasidarė pernelyg lėti ir nebeatitinka realių dinamiško verslo poreikių. Atlikti tyrimai parodė, kad tokios problemos tam tikrais atvejais gali būti sprendžiamos vietoje reikalavimų panaudojant modelius.

Verslas jaučia, kad paprastai įdiegus sprendimus informacinėse sistemose yra prarandama tiesioginė tokių automatizuotų sprendimų kontrolė, o aklai pasitikėti sistemos priimamais sprendimais dažnai negalima – atsiranda atsakomybės problema. Šios sąlygos lemia, kad nuolat besikeičiančioje ir dažnai sunkiai prognozuojamoje verslo aplinkoje vykstančių sprendimų automatizavimui reikalingi nauji metodai, kurie atskirtų sprendimų logiką, žinias ir patį sprendimų procesą bei leistų juos vėliau modernizuoti be programų sistemų kūrėjų pagalbos.

Disertacijoje tiriamas sprendimų modelių kūrimas verslo taisyklių ir procesų modelių pagalba bei šių modelių transformacijos į programų sistemų komponentus realizuojančius automatizuotus sprendimus informacinėje sistemoje. 

Analitinėje disertacijos dalyje apžvelgiami sprendimų modeliai ir metodai skirti intelektualizuotų informacinių sistemų kūrimui. Tolimesniuose skyriuose pateikiamas remiantis analizės rezultatais sukurtas modelių karkasas ir jo pagrindu sukurtas metodas skirtas sprendimų modelių automatizavimui.

Baigiamajame disertacijos skyriuje aprašomi eksperimentai, kuriuose atliekamos sprendimų modelių transformacijos. Galiausiai pateikiami eksperimentų rezultatai ir galutinės išvados.

Skaityti leidinio elektroninį variantą:

DOI: https://doi.org/10.20334/1955-M

Detaliau
VGTU leidykla "Technika"

Charakteristikos

Metai:
2011
ISBN:
978-609-457-037-7
Leidyklos nr.:
1955-M
Matmenys:
160×230 mm
Puslapių skaičius:
136 p.
Viršelis:
minkštas
Kalba:
lietuvių
16 kitos knygos toje pačioje kategorijoje:

Sekite mus Facebook'e