Formalių konceptų naudojimo informacinėms sistemoms kurti tyrimas

Darius Jurkevičius

Daktaro disertacija

Disertacijos neparduodamos

Kiekis

Aprašymas

Šiuolaikinių informacinių sistemų kūrimas darosi vis sudėtingesnis ir daugiau išteklių reikalaujantis procesas, nes kuriamoms informacinėms sistemoms keliami vis didesni reikalavimai.

Šiame darbe pristatomas ontologijos kūrimo būdas formalių konceptų pagrindu. Ontologijos leidžia saugoti žinias apie dalykinę sritį. Kaip žinoma, ontologijų kūrimas yra sudėtingas procesas, reikalaujantis daug pastangų bei ekspertinių žinių. Dauguma šiuolaikinių informacinių sistemų yra pradedamos kurti iš naujo, nepasinaudojus turimomis žiniomis. Veltui gaištamas laikas, susiduriama su tomis pačiomis problemomis, daromos klaidos. Ontologijų panaudojimas leidžia pasinaudoti jau turimomis žiniomis kuriant naujas informacines sistemas. Disertacijoje siūlomas ontologijų sudarymo metodas naudojant formalius konceptus, kurie praplėsti taisyklėmis.

Analitinėje darbo dalyje pristatomos ontologijos ir formalių konceptų sąvokos ir reikšmė šiuolaikinėse informacinėse sistemose. Pateikiamas egzistuojančių formalių konceptų panaudojimo būdų bei ontologijų kūrimo metodų tyrimas.

Metodui įvertinti siūloma taikyti naudos vertinimo metodą.

Paskutiniame disertacijos skyriuje aprašomi eksperimentai, kuriuose dalykinių sričių ontologijos yra kuriamos naudojant formalius konceptus. Šiems eksperimentams įgyvendinti buvo sukurti programiniai įrankiai, kurie praplėtė šiuolaikinius ontologijų kūrimo metodus. Pabaigoje pateikiami eksperimento rezultatai ir išvados.

Skaityti leidinio elektroninį variantą:

DOI: https://doi.org/10.20334/1957-M

Detaliau
VGTU leidykla "Technika"

Charakteristikos

Metai:
2011
ISBN:
978-609-457-041-4
Leidyklos nr.:
1957-M
Matmenys:
160×230 mm
Puslapių skaičius:
108 p.
Viršelis:
minkštas
Kalba:
anglų
16 kitos knygos toje pačioje kategorijoje:

Sekite mus Facebook'e