Medis šiuolaikinėje Lietuvos architektūroje: tradicijos ir novacijos

Arnoldas Gabrėnas

Daktaro disertacija

Disertacijos neparduodamos

Kiekis

Aprašymas

Disertacijos tyrimų objektas yra medis šiuolaikinėje architektūroje, tradiciniai ir novatyvūs šio reiškinio aspektai bei jų sąsajos. Šio darbo tikslas yra ištirti Lietuvos medinės architektūros istorinės raidos ir vertės bruožus, atskleisti medį kaip etninės tradicijos ženklą bei inovatyvias medžio panaudos formas šiuolaikinėje Lietuvos architektūroje. Tam suformuluoti šie uždaviniai:

1. Ištirti medžio ir jo gaminių vietą Lietuvos kultūroje, medinės architektūros raidą bei medinę architektūrą kaip kultūros paveldą.

2. Atskleisti etninius Lietuvos medinės architektūros bruožus, kitų šalių regionalistinių idėjų ryšius su medine architektūra Lietuvoje, aptarti tradicijos ir stilizacijos kontroversijas medinėje architektūroje.

3. Išanalizuoti technologines ir konstrukcines novacijų apraiškas, naujas morfologines idėjas medinėje architektūroje bei, remiantis konkrečiais pavyzdžiais, išnagrinėti medinės architektūros tradiciją kaip šiuolaikinės architektūros kontekstualumo pasireiškimo formą.

Disertaciją sudaro įvadas, trys skyriai, skyrių apibendrinimai, bendrosios išvados, naudotos literatūros ir autoriaus publikacijų disertacijos tema sąrašai, iliustracijų sąrašas.

Skaityti leidinio elektroninį variantą:

DOI: https://doi.org/10.20334/2038-M

Detaliau
VGTU leidykla "Technika"

Charakteristikos

Metai:
2012
ISBN:
978-609-457-325-5
Leidyklos nr.:
2038-M
Matmenys:
145×205 mm
Puslapių skaičius:
247 p.
Viršelis:
minkštas
Kalba:
lietuvių
16 kitos knygos toje pačioje kategorijoje:

Sekite mus Facebook'e