Antipireniniais tirpalais impregnuotos degančios pušies medienos toksiškumo tyrimai

Zbignev Karpovič

Daktaro disertacija

Disertacijos neparduodamos

Kiekis

Aprašymas

Technologijos mokslai, statybos inžinerija (02T)

Disertacijoje nagrinėjamas nestandartizuota ir standartizuota tyrimo įranga ir metodika nustatytas smilkstančios ir degančios liepsna neimpregnuotos ir antipireniniais tirpalais impregnuotos pušies medienos toksiškumas. Pateikiamas kompiuterinės hibridinės gaisro modeliavimo programinės įrangos patobulinimas ir aprašomas jos pritaikymas nustatyti toksiškų dujinių produktų išsiskyrimą iš termiškai skylančios neimpregnuotos ir antipireniniais tirpalais impregnuotos pušies medienos.

Darbe sprendžiami tokie pagrindiniai uždaviniai: nustatyti ir palyginti smilkstančios ir degančios liepsna neimpregnuotos ir antipireniniais tirpalais impregnuotos pušies medienos toksiškumą; patobulinti ir pritaikyti kompiuterinę hibridinę gaisro modeliavimo programinę įrangą toksiškumui nustatyti degant neimpregnuotai ir antipireniniais tirpalais impregnuotai pušies medienai; kompiuterine hibridine gaisro modeliavimo programine įranga sumodeliuoti degančios neimpregnuotos ir antipireniniais tirpalais impregnuotos pušies medienos toksiškumą ir palyginti jį su kompiuterine gaisro dinamikos modeliavimo programine įranga sumodeliuotu toksiškumu ir eksperimentinių tyrimų rezultatais.

Disertaciją sudaro įvadas, penki skyriai, rezultatų apibendrinimas, naudotos literatūros ir autoriaus publikacijų disertacijos tema sąrašai, santrauka anglų kalba.

Disertacijos tema paskelbti devyni moksliniai straipsniai: vienas mokslo žurnale, įtrauktame į ISI Web of Science duomenų bazę, du – mokslo žurnaluose, įtrauktuose į Iconda, Index Copernicus duomenų bazes, du – kituose mokslo žurnaluose, keturi – recenzuojamose tarptautinių ir respublikinių konferencijų medžiagose. Disertacijos tema perskaityti 4 pranešimai konferencijose.

Skaityti leidinio elektroninį variantą:

DOI: https://doi.org/10.20334/2028-M

Detaliau
VGTU leidykla "Technika"

Charakteristikos

Metai:
2012
ISBN:
978-609-457-312-5
Leidyklos nr.:
2028-M
Matmenys:
145×205 mm
Puslapių skaičius:
176 p.
Viršelis:
minkštas
Kalba:
lietuvių
16 kitos knygos toje pačioje kategorijoje:

Sekite mus Facebook'e