Atsisiųsti PDF failą

Bendrieji reikalavimai

Įrašai brėžiniuose turi būti vienodo šrifto, vienodo dydžio (ne didesnio negu paveikslų pavadinimai), aiškiai įskaitomi tiek ekrane, tiek išspausdinus. Brėžiniai neturi būti monotoniški, linijų storiai turi padėti išryškinti tai, kas svarbiausia. Linijos turi būti ne per storos, kad neužgožtų įrašų, ir ne per plonos (ne mažiau kaip 0,25 pt), kad būtų aiškiai matomos išspausdintame leidinyje.

1. Paveikslai turi būti ne mažesnės rezoliucijos kaip 300 dpi ir išsaugoti vienu iš formatų: EPS, PDF, CRD.

2. Kartu su rankraščiu būtina pateikti brėžinių, braižytų MS Excel, MS Word, Corel Draw, Adobe Illiustrator programomis, failus.

3. Brėžinius, braižytus AutoCAD programa, galima pateikti vienu iš formatų: EPS, DXF (AutoCAD interchange file).

Pastaba. Konvertuojant AutoCAD brėžinius į DXF formatą galimos brėžinių deformacijos (pvz., apskritimas tampa kampuotas ir pan.). Išsaugojus brėžinį DXF formatu, būtina jį atsidaryti Adobe Illiustrator arba Corel Draw programa ir patikrinti, ar jis neišsikraipęs.

4. Brėžinius, braižytus neminėtomis programomis, pateikti vienu iš formatų: EPS, PDF, CDR.

Pastaba. Brėžiniai turi būti aukštos rezoliucijos (ne mažiau kaip 300 dpi).

5. Brėžinius taip pat galima pateikti PS (PostScript), WMF (Windos metafile), CGF (computer grafic metafile), EMF (Enhanced Metafile) formatais.

6. Nuotraukos turi būti ne mažesnės rezoliucijos kaip 300 dpi ir išsaugotos JPEG arba TIFF formatais.

Pastaba. Nuotraukos, išsaugotos JPEG ir TIFF formatu, rezoliuciją galima patikrinti naudojant Windows operacinėje sistemoje esančią programą PAINT (Start -> Programs -> Accessories -> Paint -> Image -> Atributes...). „Resolution“ eilutėje turi būti daugiau kaip „300×300 dots per inch“. Jei rezoliucija yra 72 dpi (72×72 dots per inch), paruošta nuotrauka turi būti 2,5 karto didesnė, nei bus išleistame leidinyje.

7. Norint paruošti geros kokybės paveikslus, kurie tiktų spaudai, reikėtų vengti „PrintScreen“ funkcijos.

8. Paveikslai, atsiųsti iš interneto, leidinyje būna prastos kokybės dėl jų mažos rezoliucijos. Jei tokį paveikslą būtina publikuoti, žr. 6 punktą.

Sekite mus Facebook'e