1.     Kaip turi registruotis institucinis vartotojas (pvz., VILNIUS TECH studentai)?

Institucinis vartotojas turi registruotis tik būdamas institucijos interneto tinkle (t.y. savo mokymo įstaigoje) ir tik jame būdamas į savo asmeninį kompiuterį jis gali atsisiųsti knygą su iPublishCentral Reader programa.
Jeigu vartotojas užsiregistravo ne instituciniame tinkle, jo vartotojo vardas ir slaptažodis institucijos tinkle negalios.

2.     Kaip institucinis vartotojas gali skaityti knygą be interneto, neprisijungęs prie institucinio tinklo?

Kad vartotojas galėtų skaityti knygą nebūdamas institucijoje (savo mokymo įstaigoje), pirmiausia jis turi atsisiųsti jam reikalingą knygą naudodamasis iPublishCentral Reader programa į savo nešiojamąjį kompiuterį iš institucijos tinklo. Pvz., VILNIUS TECH studentas atsisiunčia jam reikalingą knygą su iPublishCentral Reader programa į savo nešiojamąjį kompiuterį būdamas VILNIUS TECH rūmuose, vėliau skaito ją neprisijungęs prie VILNIUS TECH tinklo. Jeigu norite knygas skaityti nemokamai iš namų, galite naudotis VPN paslauga (https://vpn.vgtu.lt/+CSCOE+/logon.html).

3.     Ar sukūręs vartotoją ne institucijos tinkle, galėsiu prisijungti iš institucijos tinklo ir skaityti knygas?

Ne institucijoje užsiregistravęs vartotojas prisijungti iš institucijos tinklo ir jame skaityti knygų negali. Kadangi el. knygų sistema nuolatos tobulinama, ateityje šio nepatogumo bus išvengta.

4.     Kas yra elektroninė knyga?

Elektroninė knyga žinoma kaip skaitmeninė knyga, t. y. skaitmeniniu būdu užkoduotas tekstas. Ji yra popierinės knygos atitikmuo elektroninėje formoje.

5.     Kas yra Adobe Flash Player?

The Adobe Flash Player yra programinė įranga, skirta žiūrėti multiplikacijai ir kino filmams internete. Flash Player paleidžia SWF rinkmenas, kurios gali būti sukurtos Adobe Flash įrankiu, Adobe Flex arba kitais Macromedia įrankiais.

Norėdami nemokamai atsisiųsti Adobe Flash Player, prašome spausti čia.

6.     Ar saugu atsisiųsti ir instaliuoti Adobe Flash Player?

Flash Player šiandien yra ne tik plačiausiai paplitusi programinė įranga internete, bet ir viena iš saugiausių programų. Atsižvelgiant į tai, kad Flash Player naudojasi daugiau nei 500 mln. interneto vartotojų, Adobe daug investuoja, siekdama Flash Player saugumo.

7.     Ką aš perku?

VILNIUS TECH leidyklos „Technika“ leidinį, išleistą skaitmeniniu formatu, t. y. elektroninę knygą.

8.     Kur aš galiu nusipirkti spausdintą knygos versiją?

Jeigu Jus domina leidyklos „Technika“ išleistų knygų spausdintos versijos, galite jas įsigyti čia https://leidykla.vgtu.lt.

9.     Kur aš galiu skaityti el. knygas?

VILNIUS TECH el. knygas galite skaityti bet kuriame kompiuteryje, kuriame yra instaliuotas Adobe Flash Player.

10.  Kur aš galiu rasti savo įsigytas el. knygas?

Pirmiausia prisijunkite portale https://www.ebooks.vgtu.lt, tada skiltyje Mano lentyna rasite Jūsų įsigytas el. knygas. Paspaudus mygtuką Reader, Jums atsivers el. knyga ir galėsite skaityti visą jos tekstą.

11.  Ar aš galiu atsisiųsti el. knygą į savo kompiuterį?

Jūs galite atsisiųsti el. knygą į savo kompiuterį, bet būtina tuo metu būti prisijungusiam prie interneto ir instaliuoti programą iPublishCentral Reader (šią programą galite rasti skiltyje Mano lentyna).

12.  Ar tą pačią el. knygą galima atsisiųsti daugiau nei į vieną kompiuterį?

Tą pačią el. knygą galima atsisiųsti daugiau nei vieną kartą į tą patį ar skirtingus kompiuterius.

13.  Ar el. knygos skaitymo programa iPublishCentral Reader veikia PC ar Mac kompiuteriuose?

Skaitymo programa iPublishCentral Reader veikia PC ir Mac kompiuteriuose.

14.  Ar aš galiu skaityti knygą, neprisijungęs prie interneto (offline)?

Kai tik atsisiųsite knygą į savo kompiuterį (naudodamiesi iPublishCentral Reader programa), galėsite ją bet kada skaityti be interneto (offline).

15.  Kaip skaityti knygas be interneto (offline)?

Jūs galite atsisiųsti knygą į savo nešiojamąjį ar kitą kompiuterį ir skaityti ją be interneto (offline). Šiuo atveju turite atsisiųsti iPublishCentral Reader programą iš skilties Knygų lentyna ir instaliuoti ją savo kompiuteryje.

Kai naudositės iPublishCentral Reader programa pirmą kartą, Jums reikės įrašyti tokius duomenis:

· Account URL – https://www.ebooks.vgtu.lt;
· Username – Jūsų prisijungimo vardas;
· Password – Jūsų slaptažodis.

iPublishCentral Reader patikrins Jūsų duomenis. Jeigu sąskaitos informacija bus teisinga, krausis toliau. Kai tik iOffline pasikraus, Jūs matysite visas savo įsigytas knygas. Prie kiekvienos knygos bus mygtukas download, kurį paspaudę galėsite atsisiųsti knygas ir skaityti jas be interneto.

Instituciniai vartotojai, jungdamiesi pirmą kartą iš VILNIUS TECH tinklo arba iš namų naudodamiesi VPN paslauga, turi įvesti tokius duomenis:

· Account URL – http://www.ebooks.vgtu.lt.

16.  Kaip aš galiu pakeisti skaitomos knygos puslapio vaizdą?

Viršutinėje Įrankių juostoje esantys mygtukai leidžia keisti Jūsų skaitomos knygos vaizdą. Užvedę žymeklį ant mygtuko, pamatysite, kam jis skirtas:

· perjungti į dvigubo puslapio peržiūrą;
· perjungti į vieno puslapio peržiūrą;
· priartinti puslapį;
· atitraukti puslapį;
· priderinti puslapį pagal aukštį;
· priderinti puslapį pagal plotį;
· perjungti į viso ekrano būseną.

17.  Kaip galima įrašyti savo pastabas (Notes) el. knygoje?

Pasirinkite vietą el. knygoje, kurioje norite rašyti savo pastabą, tada paspauskite dešinįjį pelės klavišą ir pasirinkite užrašą Pridėti. Visas savo pastabas galite skaityti ir valdyti puslapyje Mano aplankas. Tuo gali naudotis tik užsiregistravę vartotojai.

18.  Kaip pasižymėti (Bookmark) puslapį?

Atsivertus knygą, viršutinėje Įrankių juostoje yra mygtukas Pažymėti puslapį. Paspaudus šį mygtuką, tuo metu matomas puslapis bus pažymėtas skirtuku (Bookmark). Jūs galėsite parašyti pastabą, kodėl šis puslapis Jums yra svarbus, ir pan. Skaityti ir valdyti savo Bookmarks galėsite puslapyje Mano aplankas. Tuo gali naudotis tik užsiregistravę vartotojai.

19.  Kaip naudotis paieška?

Norėdami ieškoti visame knygos tekste, paieškos laukelyje įrašykite paieškos žodį arba frazę ir paspauskite mygtuką Eiti. Jūsų paieškos rezultatai bus pateikti kairėje puslapio pusėje. Konkrečiau apibrėžti paieškos žodžiai pateiks tikslesnius rezultatus.

20.  Ar galima atsispausdinti el. knygą?

Taip, bet svarbu įsidėmėti, kad el. knyga yra apsaugota, todėl vartotojas gali atsispausdinti tik tam tikrą puslapių skaičių (VILNIUS TECH instituciniai vartotojai – 30 % visos knygos).

21.  Ką reiškia Purchase, Monthly, Weekly, Semester?

Tai laiko tarpas, kuriam įsigijote el. knygą:Purchase – visam laikui, Monthly – mėnesiui, Weekly – savaitei, Semester – semestrui (181 dienai).

22.  Ar greitai mano banko sąskaitoje atsiras įrašas apie pirkimą?

Mokestis už Jūsų įsigytas el. knygas Jūsų banko sąskaitoje atsiras iš karto Impelsys vardu.

23.  Kaip institucijai gauti prisijungimą prie VILNIUS TECH el. knygos platformos?

Jeigu manote, kad Jūsų instituciją sudomintų VILNIUS TECH el. knygų platforma, prašome parašyti ebooks@vgtu.lt.

24.  Kaip skaityti visą knygos tekstą, jeigu mano institucija prenumeruoja VILNIUS TECH el. knygas?

Jeigu jungiatės pirmą kartą ir nesate užsiregistravęs, knygas galite skaityti pasirinkęs jas iš Kategorijų sąrašo. Jeigu norite išnaudoti visas el. knygų galimybes (atsisiųsti knygą į savo kompiuterį, rašyti pastabas, spausdinti ir kt.), turite prisiregistruoti. Naujų vartotojų registracijai paspauskite mygtuką Prisijungti pagrindiniame puslapyje ir Registruotis atsiradusiame lange. Tada užpildykite reikiamus laukelius.

25.  Ką gali registruotas institucinis vartotojas?

Registruoto vartotojo aplinkoje papildomai atsiranda Mano aplankas, kuriame vartotojas mato visas institucijos prenumeruojamas knygas. Savo knygų lentynoje prie knygų gali įrašyti žymas, kurios lieka aktyvios visą prenumeratos laiką. Tai palengvina knygų rūšiavimą vartotojo lentynoje. Knygose registruotas vartotojas gali įrašyti Bookmarks ir Notes bei juos valdyti visą prenumeratos laiką, spausdinti knygas. Registruotas vartotojas taip pat gali keisti slaptažodį ir valdyti savo profilį.

26.  Kaip galima pakeisti slaptažodį?

Norėdami pakeisti slaptažodį, turite prisijungti, tada puslapyje Mano aplankas pasirinkti funkciją Profilio nustatymai/Pakeisti slaptažodį. Įrašius dabartinį ir naują slaptažodį, slaptažodis bus pakeistas į naują.

27.  Kur kreiptis, jeigu turiu klausimų, man reikia pagalbos ar noriu atsiųsti Jums savo atsiliepimus?

Jeigu Jūs turite klausimų, reikia pagalbos ar norite atsiųsti savo atsiliepimus, prašome rašyti ebooks@vgtu.lt.

28.  Kaip galiu dalintis informacija apie knygą?

Jei tam tikra knyga nėra prenumeruojama Jūsų institucijos ir Jūs nesate šios knygos įsigijęs, turite galimybę pasidalinti informacija apie knygą (Share) socialiniuose tinkluose arba nusiųsti el. laišką draugui. Paspaudę ant dešiniajame viršutiniame kampe esančios ikonėlės galėsite atlikti anksčiau įvardytus veiksmus.

Sekite mus Facebook'e