Visas VILNIUS TECH elektronines knygas galite rasti el. knygų portale https://www.ebooks.vgtu.lt

 

1. Kaip asmuo gali internete nemokamai skaityti VILNIUS TECH leidyklos „Technika“ el. knygas, kurias prenumeruoja jo institucija?

Nemokama prieiga prie institucijos prenumeruojamų VILNIUS TECH leidyklos „Technika“ knygų suteikiama jungiantis iš institucijos interneto tinklo. Tai padaryti galima dviem būdais:

1. Jungtis prie https://www.ebooks.vgtu.lt būnant institucijoje.
2. Jungtis prie 
https://www.ebooks.vgtu.lt iš namų, naudojantis VPN (ar kita analogiška paslauga, pvz., EZproxy) kompiuterių tinklo paslauga. Tokiu būdu institucijos nariai gali saugiai prisijungti prie institucijos kompiuterių tinklo ir gauti prieigą prie institucijos prenumeruojamų duomenų bazių ir prie portalo https://www.ebooks.vgtu.lt.

Tai, jog Jūs prisijungėte prie savo institucijos, rodo užrašas kairiajame viršutiniame ekrano kampe „Sveiki Jūsų institucijos pavadinimas“.

 

2. VILNIUS TECH leidyklos „Technika“ elektroninės knygos Jūsų asmeniniame kompiuteryje

Norėdami parsisiųsti knygas į savo kompiuterį, spauskite ant „Knygų lentyna“ (ekrano dešinėje), tuomet spauskite „Skaityti Offline“. Čia rasite nurodymus, kaip parsisiųsti nemokamą programėlę „iPublishCentral Reader“.

Parsiųsta programėlė, kaip numatyta, išsaugoma darbalaukyje („Desktop“). Ją atsidarę, pasirinkite institucinį vartotoją ir įveskite URL: https://www.ebooks.vgtu.lt.

Prisijungę kaip institucinis vartotojas, galėsite parsisiųsti visas VILNIUS TECH leidyklos „Technika“ elektronines knygas, esančias https://www.ebooks.vgtu.lt portale. Jums tereikia spausti „Download“ ir knyga bus atsiųsta į Jūsų kompiuterį. Knygų ieškoti galite naudodamiesi paieškos laukeliu (kairiajame viršutiniame kampe). Kitą kartą norėdami skaityti parsisiųstą elektroninę knygą vėl atsidarykite „iPublishCentral Reader“ programėlę.

Knygoms parsisiųsti reikalingas institucijos interneto tinklas. Kai knyga jau parsiųsta, ją galite skaityti ir be interneto, tereikia atsidaryti programėlę „iPublishCentral Reader“, kurioje ir bus saugomos visos Jūsų parsisiųstos elektroninės knygos.

 

3. Individualizuota institucinio vartotojo prieiga

Kaip tapti instituciniu vartotoju?  Reikia užsiregistruoti https://www.ebooks.vgtu.lt portale būnant savo institucijos interneto tinkle arba, jei jungiamasi iš namų, būtina naudotis VPN (EZproxy ar pan.) paslauga. Nebūdami savo institucijos tinkle ir nesinaudodami VPN (EZproxy ar pan.), paslauga prisijungti negalėsite.

Tai, kad sėkmingai registravotės, galite identifikuoti pagal tai, ar kairiajame viršutiniame lango kampe parašyta:

Sveiki, Jūsų vardasJūsų institucijos pavadinimas.

Portale užsiregistravusiems vartotojams suteikiama daugiau galimybių. Registruoto vartotojo aplinkoje papildomai atsiranda Mano aplankas, kuriame vartotojas mato visas institucijos prenumeruojamas knygas. Savo knygų lentynoje prie knygų vartotojas gali įrašyti žymas, kurios lieka aktyvios visą prenumeratos laiką. Tai palengvina knygų rūšiavimą vartotojo lentynoje. Knygose registruotas vartotojas gali įrašyti Bookmarks ir Notes bei juos valdyti visą prenumeratos laiką, spausdinti knygas. Registruotas vartotojas taip pat gali keisti slaptažodį ir valdyti savo profilį.

 

4. Individualus vartotojas

Užsiregistravę https://www.ebooks.vgtu.lt nebūdami institucijos interneto tinkle ir nesinaudodami VPN (EZproxy ar pan.) paslauga, susikursite individualų vartotoją. Su individualaus vartotojo duomenimis prisijungti būnant institucijos interneto tinkle ar naudojantis VPN (EZproxy ar pan.) paslauga negalėsite.

Individualus vartotojas, norėdamas skaityti VILNIUS TECH leidyklos „Technika“ knygas, jas turi pirkti.

Pagal šiuo metu esančius nustatymus,
vienu kartu programa leis atsispausdinti tik
1% elektroninės knygos apimties.

Linkime sėkmės!

Jeigu turite klausimų, rašykite el. paštu ebooks@vilniustech.lt

 

Sekite mus Facebook'e