Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslo žurnalų sąrašą rasite čia.

Nuo 2018 m. visi straipsniai VILNIUS TECH žurnaluose publikuojami su CC-BY 4.0 licencija, kuri leidžia kopijuoti ir platinti medžiagą bet kokiomis priemonėmis ir formatais, tik būtina tinkamai nurodyti autorystę. Labai didžiuojamės VILNIUS TECH vadovybės sprendimu palaikyti Atvirosios prieigos (angl. Open Access) nuostatus ir dengti didžiąją dalį žurnalų leidybos kaštų universiteto lėšomis. Aštuoni iš penkiolikos VILNIUS TECH žurnalų yra leidžiami netaikant publikavimo mokesčio (angl. Article Processing Charge – APC), o kai kurie žurnalai taiko tik nedidelį mokestį. Šį modelį įgyvendinti padeda bendradarbiavimas su finansavimą skiriančiomis institucijomis (detaliau kiekvieno žurnalo tinklalapyje skiltyje „Journal Policies / Fees and Charges“).

Atsižvelgdamas į šiuolaikinės mokslo komunikacijos poreikius, universitetas deda visas pastangas, kad po recenzavimo priimto straipsnio publikavimas neužtruktų ilgiau nei 4–6 savaites. VILNIUS TECH žurnalai nuo 2018 m. laikosi tęstinio publikavimo modelio (angl. continuous), tad straipsniai publikuojami iš karto, nelaukiant, kol bus sukomplektuotas visas numeris.(/p>

Išsamią informaciją apie kiekvieną žurnalą galite rasti konkretaus žurnalo svetainėje. Žurnalų sąrašą rasite čia.

VILNIUS TECH didžiuojasi būdamas tarptautinių ne pelno siekiančių organizacijų CrossRefALPSP ir OASPA nariu.

Atvirosios prieigos politika

Visi VILNIUS TECH mokslo žurnalai leidžiami naudojant Atvirosios prieigos modelį, kuris suteikia galimybę nemokamai pasiekti ir naudoti paskelbtą mokslinę produkciją (mokslinių straipsnių, tyrimų duomenų ir pan.). Autoriai, pateikdami rankraštį publikuoti VILNIUS TECH mokslo žurnale, sutinka, kad jų straipsnis gali būti naudojamas be jokių leidimų ar mokesčio, praktiškai bet kokiu tikslu. Bet kas gali kopijuoti, platinti ar panaudoti šiuos straipsnius tuo atveju, jei yra tinkamai nurodyti autorius ir originalus šaltinis.

Atvirosios prieigos turinys yra finansuojamas autorių mokamu publikavimo mokesčiu arba finansavimą skiriančių institucijų.

Finansavimą skiriančios institucijos

Vilniaus Gedimino technikos universitetas, bendradarbiaudamas su Lietuvos mokslų akademija, įgyvendina Europos Sąjungos projektą „Periodinių mokslo leidinių leidyba ir jos koordinavimas“. Šio projekto įgyvendinimas 2016–2019 m. apėmė keturių VILNIUS TECH mokslo žurnalų leidybą: „Transport“, „Business: Theory and Practise“, „Business, Management and Education“ ir „Technological and Economic Development of Economy“. 2019–2022 m. projekto gyvendinime dalyvauja du žurnalai „Business, Management and Economics Engineering“ (anksčiau vadintas „Business, Management and Education“) ir „Mathematical Modelling and Analysis“.

Daugiau informacijos apie projektą galite rasti Lietuvos mokslų akademijos svetainėje.

Sekite mus Facebook'e