Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslo žurnalų sąrašą rasite čia.

 

Vilniaus Gedimino technikos universiteto leidykla „Technika“ yra viena didžiausių ir pažangiausių Lietuvos akademinių leidyklų, turinti gilias akademinės leidybos tradicijas.

Nuo 2018 m. VILNIUS TECH perėjo prie savarankiškos mokslo žurnalų leidybos, pasibaigus bendradarbiavimo su tarptautiniu  leidėju „Taylor & Francis“ sutarčiai. Sutartis dėl mokslo žurnalų leidybos su viena didžiausių tarptautinių akademinių leidyklų pasaulyje, buvo sudaryta siekiant, kad VILNIUS TECH mokslo žurnalai atitiktų aukštus tarptautinius standartus, keliamus recenzuojamiems mokslo žurnalams. Esame dėkingi tarptautinei akademinei leidyklai „Taylor & Francis“ už konstruktyvų septynerių metų (2011–2017) bendradarbiavimą, kuris patobulino VILNIUS TECH mokslo žurnalų leidybą.

Nuo 2018 m. visi straipsniai VILNIUS TECH žurnaluose publikuojami su CC-BY 4.0 licencija, kuri leidžia kopijuoti ir platinti medžiagą bet kokiomis priemonėmis ir formatais, tik būtina tinkamai nurodyti autorystę.

Labai didžiuojamės VILNIUS TECH vadovybės sprendimu palaikyti Atvirosios prieigos (angl. Open Access) nuostatus ir dengti didžiąją dalį žurnalų leidybos kaštų universiteto lėšomis. Devyni iš penkiolikos VILNIUS TECH žurnalų bus leidžiami netaikant publikavimo mokesčio (angl. Article Processing Charge – APC), o kai kurie žurnalai taikys tik nedidelį mokestį. Šį modelį įgyvendinti padeda bendradarbiavimas su  finansavimą skiriančiomis institucijomis (detaliau kiekvieno žurnalo tinklalapyje skiltyje „Journal Policies / Fees and Charges“).

Atsižvelgdama į šiuolaikinės mokslo komunikacijos poreikius, leidykla dės visas pastangas, kad po recenzavimo priimto straipsnio publikavimas neužtruktų ilgiau nei 4–6 savaites. VILNIUS TECH žurnalai nuo 2018 m. pradeda laikytis tęstinio publikavimo modelio (angl. continuous), tad straipsniai bus publikuojami iš karto, nelaukiant, kol bus sukomplektuotas visas numeris.

VILNIUS TECH leidykla tęsia su „Taylor & Francis“ pradėtą iniciatyvą, skatinančią autorius, teikiančius rankraštį žurnalui, nurodyti ne tik savo mokslininko identifikatorių ORCID, bet ir deklaruoti kiekvieno autoriaus indėlį. Daugiau informacijos apie tai rasite leidyklos svetainės skiltyje Dažniausiai užduodami klausimai.

Išsamią informaciją apie kiekvieną žurnalą galite rasti konkretaus žurnalo svetainėje. Žurnalų sąrašą rasite čia.

VILNIUS TECH didžiuojasi būdamas tarptautinės ne pelno siekiančios organizacijos CrossRef valdybos nariu, ALPSP ir OASPA nariu.

 

Atvirosios prieigos politika

Visi VILNIUS TECH mokslo žurnalai leidžiami naudojant Atvirosios prieigos modelį, kuris suteikia galimybę  nemokamai pasiekti ir naudoti paskelbtą mokslinę produkciją (mokslinių straipsnių, tyrimų duomenų ir pan.). Autoriai, pateikdami rankraštį publikuoti VILNIUS TECH mokslo žurnale, sutinka, kad jų straipsnis gali būti naudojamas be jokių leidimų ar mokesčio, praktiškai bet kokiu tikslu. Bet kas gali kopijuoti, platinti ar panaudoti šiuos straipsnius tuo atveju, jei yra tinkamai nurodyti autorius ir originalus šaltinis.

Atvirosios prieigos turinys yra finansuojamas autorių mokamu publikavimo mokesčiu arba finansavimą skiriančių institucijų.

 

Finansavimą skiriančios institucijos

Vilniaus Gedimino technikos universitetas, bendradarbiaudamas su Lietuvos mokslų akademija, įgyvendina Europos Sąjungos projektą „Periodinių mokslo leidinių leidyba ir jos koordinavimas“.

Šio projekto įgyvendinimas apima  keturių VILNIUS TECH mokslo žurnalų leidybą: „Transport“, „Business: Theory and Practise“, „Business, Management and Education“ ir „Technological and Economic Development of Economy“.

 

Daugiau informacijos apie projektą galite rasti Lietuvos mokslų akademijos svetainėje.

 

Sekite mus Facebook'e