Šiuo metu visos leidykloje leidžiamos knygos turi skaitmeninę versiją. Daugiau nei 550 knygų yra publikuojama VILNIUS TECH elektroninių knygų portale https://www.ebooks.vgtu.lt. Tokio leidybos modelio pasirinkimą lėmė daug priežasčių. Vis dėlto svarbiausia, kad akademinėje sferoje elektroninės knygos funkcionalumas suteikia jai pranašumą prieš tradicinę knygą.

Turbūt dažnam skaitytojui teko susidurti su problema, kai skubiai prireikus knygos, jos nepavyksta rasti knygyne ar bibliotekoje. Tačiau elektroninę knygą galima rasti, nusipirkti ir skaityti bet kuriuo patogiu metu. Mokomosios literatūros knygų trūkumą bibliotekoje Vilniaus Gedimino technikos universitetas išsprendė studentams ir visai VILNIUS TECH bendruomenei suteikdamas nemokamą prieigą prie visų VILNIUS TECH leidyklos „Technika“ išleistų elektroninių knygų. Šiuo keliu pasekė nemažai kitų Lietuvos aukštojo mokslo institucijų, kurių bibliotekose, be kitų, pradėtos prenumeruoti ir VILNIUS TECH leidyklos „Technika“ išleistos elektroninės knygos. Šios institucijos savo studentams taip pat suteikė nemokamą prieigą prie elektroninių knygų. Tokį akademinės literatūros sklaidos modelį ypač įvertino dėstytojai, neakivaizdinių ir nuotolinių studijų studentai.

Planuojant pirkti knygą, skaitytojui taip pat labai svarbu įsitikinti, kad joje yra visa reikalinga informacija. Iš tiesų rasti reikalingą informaciją elektroniniuose leidiniuose dar lengviau, nei perversti spausdintą leidinį. Visų pirma, reikalingos informacijos (žodžio, frazės ar sakinio) ieškoti galima tarp visų portale esančių knygų tekstų, nes yra galimybė vykdyti paiešką visų knygų tekstuose. Be to, prieš įsigyjant elektroninę knygą portale https://www.ebooks.vgtu.lt, galima peržiūrėti jos turinį, perskaityti visateksčius pirmuosius 10–15 puslapių.

Įsigijusiam knygą iš https://www.ebooks.vgtu.lt portalo skaitytojui suteikiamos dvi knygos skaitymo galimybės: internete ir savo kompiuteryje. Parsisiuntęs elektroninę knygą į savo kompiuterį, skaitytojas gali ja naudotis ir neprisijungęs prie interneto, o tai ypač patogu kelionėse, konferencijose ir pan. https://www.ebooks.vgtu.lt portalo elektronines knygas galima skaityti visuose išmaniuosiuose įrenginiuose.

Tiek skaitant leidinį internete, tiek savo kompiuteryje, galima ne tik nusistatyti skaitytojui patogų šrifto dydį, padidinti paveikslus ar schemas, bet ir:

-          pasižymėti leidinio vietą išliekančiu žymekliu (kitą kartą atsidarius knygą jis bus matomas);
-          žymėti knygoje išliekančius komentarus;
-          pasibraukti reikalingą informaciją žymekliu (šios žymės taip pat išlieka);
-          atsispausdinti reikalingą knygos puslapį;
-          dalytis informacija apie knygą (el. paštu arba socialiniuose tinkluose);
-          dalytis informacija apie knygą savo interneto tinklalapyje ar tinklaraštyje naudojant interaktyvųjį įskiepį.

Kilus neaiškumų ar klausimų, kreipkitės el. paštu ebooks@vilniustech.lt.

 

Sekite mus Facebook'e